Dermtesti blogi

Uudised ja patsiendilood

Kuidas saada eriolukorras nahaprobleemile lahendus?

COVID-19 viirusest tingitud eriolukord on kõigi jaoks keeruline. Nii eesliinil töötavate tervishoiutöötajate jaoks kui ka patsientide jaoks, kelle võimalused plaanilise ravi saamiseks on vähenenud. Ka teledermatoskoopia uuring eeldab tegelikult kliinikusse kohale minekut, sest dermatoskoopilist uuringut saab ainult tervishoiuasutuses teha. Mitmed Dermtesti võimaldavad tervishoiuasutused on oma töö nii ümber korraldanud, et saaksid siiski teenuseid pakkuda.

Mõtlesime, kuidas saame veel aidata, et olukorraga paremini toime tulla? Siin on kolm väikest mõtet.
Loe edasi

Kõik, mida pead teadma enda naha tervisest suusapuhkusel

Üks mõnusamaid vaba aja veetmise võimalusi talviti on suusapuhkus, ent pahatihti inimesed mäenõlvad ei aimagi, et päikese käes on nad suuremas riskis kui soojamaareisile minnes. Seda seetõttu, et merepinnast oluliselt kõrgematel kohtadel on õhk hõredam ja UV-kiired pääsevad kergemini läbi, mis võib põhjustada inimese nahal päikesepõletusi.
Loe edasi

Millist päikesekreemi valida rannapuhkusele? 

Talv on saabunud, mõtted liiguvad soojusele, päikesele ning kuumale rannaliivale. Esialgu nähtamatu ohuna tunduv päike on salakaval ning annab märku endast alles õhtul kui nahk on muutunud punetavaks ja valusaks. Ole teadlik päevitaja ning hoia oma nahka.
Loe edasi