Dermtesti blogi

Uudised ja patsiendilood

Sinu nahk ja päikesepõletus

Päikesepõletused ja nendega kaasnevad sümptomid ei ole mitte ainult ebameeldivad, vaid ka ohtlikud. Ehkki enamik meist teab, et päikesepõletust tuleb nahavähi tekkeriski minimiseerimiseks vältida, esineb siiski aeg-ajalt olukordi, kus avastame, et liiga pikaaegse päikese käes viibimise tagajärjel on nahk muutunud punetavaks ja valulikuks.
Loe edasi

Kuidas saada eriolukorras nahaprobleemile lahendus?

COVID-19 viirusest tingitud eriolukord on kõigi jaoks keeruline. Nii eesliinil töötavate tervishoiutöötajate jaoks kui ka patsientide jaoks, kelle võimalused plaanilise ravi saamiseks on vähenenud. Ka teledermatoskoopia uuring eeldab tegelikult kliinikusse kohale minekut, sest dermatoskoopilist uuringut saab ainult tervishoiuasutuses teha. Mitmed Dermtesti võimaldavad tervishoiuasutused on oma töö nii ümber korraldanud, et saaksid siiski teenuseid pakkuda.

Mõtlesime, kuidas saame veel aidata, et olukorraga paremini toime tulla? Siin on kolm väikest mõtet.
Loe edasi

Kõik, mida pead teadma enda naha tervisest suusapuhkusel

Üks mõnusamaid vaba aja veetmise võimalusi talviti on suusapuhkus, ent pahatihti inimesed mäenõlvad ei aimagi, et päikese käes on nad suuremas riskis kui soojamaareisile minnes. Seda seetõttu, et merepinnast oluliselt kõrgematel kohtadel on õhk hõredam ja UV-kiired pääsevad kergemini läbi, mis võib põhjustada inimese nahal päikesepõletusi.
Loe edasi