Tervishoiutöötajale

Dermtest digitööriistad naha ja haavade meditsiiniliseks käsitluseks

Digitaalsed tööriistad, mis toetavad naha ja haavade meditsiinilist käsitlust

UUS! Dermtest pakub nüüd ka Pildivaaturit - tarkvara, mis aitab lihtsalt erinevaid naha ja haavade pilte teha, salvestada, infosüsteemi lisada, võrrelda ja välja otsida.

Dermtest alustas teledermatoskoopia tarkvara pakkumisega. Teledermatoskoopia sai alguse Dr Niine Nahakliinikust ja selle eesmärk oli parandada varase nahavähi diagnoosi kättesaadavust. Viis aastat tagasi võtsime eesmärgi, et igas maakonnas ja linnas peaks olema vähemalt üks partnerkliinik muutunud sünnimärgi kontrolliks - 2019 sai eesmärk saavutatud. Seitsme aasta jooksul on Dermtesti tarkvara abil hinnatud ligi 14 000 neevust ning avastatud ligi sada melanoomi.

Nüüd on Dermtest astunud sammu edasi ning oleme loonud tervikliku digi-tööriistakasti naha ja haavandite meditsiiniliseks käsitluseks. 2019 käivitasime Pildivaaturi, mida kasutab juba 15 haiglat ja kliinikut ning kokku on tehtud üle 40,000 dermatoloogilise uuringu salvestamise. Pildivaatur aitab lahendada väiksemate naha- ja muude piltide salvestamise tülikuse – mõnest nahaprobleemist pildi tegemine ja salvestamine koos asukoha ja lisaandmete dokumenteerimisega võtab nüüd aega alla minuti.

Koostöös Eesti haavaravi spetsialistidega töötasime välja haavandite raviprotsesside hõlbustamiseks digitaalse dokumenteerimise tööriista. Tööriist võimaldab täita ravijuhenditel põhinevat dokumenteerimistuge. Dokumenteerimistugi võimaldab nii kiiret haavandi dokumentatsiooni kui ka mugavat piltide lisamist ja spetsialistide vahelist jagamist

Rõhk on lihtsatel praktilistel tarkvaralahendustel, mis hõlbustavad tervishoiutöötajate igapäevatööd ja sobivad tööprotsessi.   

Tutvu Dermtesti nelja digitööriistaga:
Teledermatoskoopia neevuste konsulteerimiseks
Pildivaatur meditsiiniliste piltide haldamiseks
Pildivaatur+ patsiendiga pildivahetuseks
Haavatööriist haavandite ravi toetamiseks

Kokku kasutab erinevaid Dermtesti digitööriistu Eestis üle 55 haigla, erakliiniku, perearstikeskuse ja koduõe. 

Proovida ja kasutusele võtta saab digitööriistu nii ühe kaupa kui kõikide funktsionaalsustega koos.